neděle 8. června 2014

Mikrovlný závod 2014

Vybaven všemi "doklady" jsem vyrazil na rozdávání bodů na kopec. Po přijetí na kótu mne překvapila dosti vysoká tráva,byť jsem ji sekal před měsícem.Teplota byla na hranici snesitelnosti.Měl jsem malý slunečník,nefoukal vítr , tak vydržel. V sobotu jsem celkem udělal dosti spojení na 47 GHz. Krátce jsem slyšel i maják OK0EA. Viditelnost byla veliká,ale podmínky pro spojení nevalné.OK1UFL byl na 47 GHz slyšet u mne stále 59, OL4K max 57 . Přeci ten směr z JO70TQ na mne není ideální. OK1AIY byl slyšet S3-S5.Problémové spojení bylo s OK1IA. Stanice které korespondují na 145,525 pak měli křeče,neb neslyšely provoz na pásmu co se kde děje, když protistanice nemá FMku.Před závodem mne mnoho stanic kontaktovalo ať vemu i 24 GHz. Tak jsem vzal  transvertor + malou hornu. Na kopci nastal problém, neboť upevnění horny  je na šrouby M3,5 , bohužel na kopci nebyly k dispozici.Partyzánské nouzové řešení je vidět na fotografii. Prostě použito co dům/auto/ dal. No pár spojení jsem na to udělal. Na 76 GHz se mi v sobotu nedařilo ani s OK1UFL,OL4K ani s OK1KKL. Také jsem dohovor vedl na jiných kmitočtech než na 145,525 /OK1KKL,OL4K/ . V sobotu jsem k večeru odjel domů.
V neděli ráno jsem si přivstal a přijel časně.Rychle jsem postavil stativ. Přitom se mi podařilo zničit točítko aretace stativu viz fotka.  Tak museli přijít na řadu podložky a kleště kombinované. Ráno jsem neslyšel z Černé hory ani maják na 24 GHz. Zato slunce pálilo o stošest. Ani v neděli přes několikrát opakované pokusy se mi nepodařilo spojení s OK1UFL,OK1KKL ani OL4K na 76 GHz. Jak to slunce prohřálo,tak podmínky šly dolů. Asi v 10 prosvištěl kolem mne OK1TI,že jede závodit. Za chvíli přišel a sháněl propojku Neb jinak je ztracen a může domů. Bylo mu vyhověno.Později jsem se přesunul na vrchol kóty, abych viděl trochu na OK1UFF,OK1VM .  Z toho místa se mi podařilo udělat krásná spojení s OK1FPC na 24 a 47 GHz, 76 GHz již měl sbaleno. Jinak se mi podařilo zde udělat spojení s OK1UFF na 24 GHz. Bohužel slunce mi nějak na novém stanovišti nedělalo dobře.Již při pokusech s UFF jsem na sobě cítil něco nenormálního a to tam bylo jen 29 st. C ve stínu.
V 14 hod jsem již byl rád,že mi turisté pomohli naházet věci do auta bez ukládání a rychlý odjezd. Jen jsem měl cestou strach,ať mi nic nechytne od vyhráté centrály. Když jsem z kóty sjížděl dolů přes vesnice, tak teplota v údolí stoupala až na 32 st. C. Jinak v neděli jsem na kopci vypil 4 lt tekutin.
Byl jsem štastný,že jsem "živý" dojel domů.Spálené ruce,nohy a obličej ,byť byla použita mastička často propagována v TV.
Nedobré podmínky na 76 GHz, nahradilo jedno spojení s OK1JHM. Zde se opět ukázalo jak máme na tomto pásmu ostré paraboly.
Radost také mám z mých oscilátorů na 24,47, a 76 GHz sluníčko s nimi znatelně necuklo a oba dny i slyšené majáky byly na svých místech. Nastavení těch 62 st. C v topeních je znát. Kdysi jsem měřil venkovní teplotu  slunce na transvertoru a bylo tam 55 st. C.

Počet spojení:

24 GHz   11 QSO
47 GHz   7 QSO
76 GHz   1 QSO

Děkuji všem za trpělivost při spojeních a pokusech. Pár fotografií na dokreslení atmosféry rozdávání bodů v závodě.


Pohled na vyhlídku
Zařízení

Přední detail

Zadní pohled,uprostřed nouzově 24 GHz

Upevnění horny ........

Pohled na hnízdo

autorBez kombinaček by bylo po závodě

Již upevněno v neděli šrouby

Neděle ostré slunce

Ranní pohled

Uprostřed Panna vpravo Milešovka

Sedlo 726 m

Pohled na nedělní sestavu

Neúnavná Honda

Rozvodna

Již opálen

Nové stanoviště ,uprostřed Buková hora

Sestava na druhém stanovišti...
Rychle naházet do auta a na záchranku...
Žádné komentáře: