neděle 17. dubna 2011

Setkání 3.studně 2011

Jako obvykle jsme v pátek vyjeli na eme a mikrovlnné setkání na Tři studně.V pátek tam moc účastníků nebylo( odhadem 40),zato tam byla velmi přátelská atmosféra.V sobotu již nebylo skoro kde zaparkovat.Bylo tam několik blešáků a plno diskuzních kroužků.Na setkání bylo více stanic ze zahraničí z OE,SP,OM,DL než jiné roky/ Na př: OE3WOG,SP6GWB,DL2AM SP9QZO,OM3ID/.Z přednášek mne velmi zaujalo eme od OK2ULQ,včetně výstavby postupů a chyb při realizaci jeho paraboly a přednáška od DL2AM o jeho variantách MW zařízeních na 47,76 a 122 GHz a jeho rekordu na 76 GHz.
Stále nás to tlačí kupředu.
Zdeněk OK3RM prezentoval svých 24 GHz,s perfekně provedeným rotačním přepinačem ovládaným servem.Viz také na jeho stránkách, kde je to perfektně popsáno.
OK1DFC předvedl malý analyzér k PC do 4,2 GHz.
Dále dovezl na ukázku profi mikrovlnu na 42 GHz viz fotky.

Byť nefandím velkým výkonům,zaujal mne precízně provedený PA OL3Z chlazený kapalným mediem.Na videu bylo vidět ,jak to probublává při výkonu 600 W a buzení cca 70 W a jak je jištěn PA při nepřítomnosti kapalného media či poruše.
Bylo tam toho hodně,ale ne vše mne zajímalo a ani časově jsem nemohl být na všech místech.
Také jsem přivezl nějaké diplomy,všech si vážím, neb je za tím hodně práce a utrpení.

Ze setkání mám jako "děda" plno dojmů, které jsem ještě nevstřepal,pravda je, že bylo velmi přátelské a společenské, byť se plíživá krize dotýká i jeho.

Vítala nás halda sněhuPrezentaceSuper anténa OK2BFF pro FM dohovorDiskuze po dojezdu - řidičiDetail 24 GHz OK3RMKomplet 24 GHz v bedněPohled na konektoryPohled na transvertor 24 GHzZázračný LOStudium VCOVýklad k transvertoru 24 GHzPodepisování DUBUSů DL2AMNeformální diskuzeJdeme spát....Sobotní ranní mrazíkHistorická mikrovlnaDiskuze o transvertorechStavitelné atenuátory do 2,4 GHzPA OL3ZZadní strana PAVylezlo sluníčko


Několik PADiskuze s DL2AM o 122 GHz a nových
diodách MA4E1310Pohled do sáluPohled do sálu 2Vítěz bere vše...I já jsem si něco odnesl


SP9QZO,DL2AM,OK1EMTrochu bižuterieKaždý kablík dobrýBurza venkuNová parabola OK1VEIMikrovlna na 42 GHzDetail MW 42 GHzCelkový pohled na 42 GHzCo to je ? OK2BPR a OK2POI

Žádné komentáře: